Novinky

WE ARE GOING BACK TO SCHOOL

Milí rodiče,

 
první školní den je za dveřmi a my jsme pro Vás připravili malou rekapitulaci toho nejdůležitějšího pro školní rok  2017/2018.
 
Harmonogram dne zůstane nadále stejný až na jednu výjimka a to, že jsme rozšířili výuku anglického jazyka v odpoledních hodinách.
Anglický program povede paní učitelka Caroline. Seznam témat na celý školní rok visí na nástěnce společně s plánem anglické lekce na daný týden.
 
Český kroužek budeme mít dvakrát týdně (úterý a čtvrtek), kdy se bude střídat Jana Grosmanová spolu se mnou (Andrea Červeňová). Společně s Janou také povedeme předškolní přípravku pro děti, které půjdou příští rok k zápisu. Vám nabízíme k přečtení Desatero pro rodiče dětí předškolního věku.
 
Každé dítě obdrží svůj sešítek, který bude sloužit Vám. Caroline vždy ke konci týdne napíše krátkou zprávu o tom, jak se Vaše dítě mělo, co zajímavého se událo, zda Vaše dítě udělalo nějaký nový pokrok, získalo novou dovednost apod.
 
Nabízíme také možnost využití logopeda, který k nám do školky bude docházet na screening. Logopedii doporučujeme obzvláště předškolákům, kteří jdou příští rok k zápisům.
 
Stejně jako v minulém roce budeme jezdit každý měsíc do divadla, půjdeme si zopakovat pravidla silničního provozu na dopravní hřiště (datum bude upřesněno) a věnovat se keramice.
 
chestnut-1710748_640Co s sebou do školky:
- přezůvky s pevnou patou, ne pantofle
- pohodlné oblečení do třídy
- náhradní oblečení a spodní prádlo, které bude zůstávat v přihrádce v šatně
- oblečení na ven, které si dítě může umazat
- pyžamo na spaní (malé děti, které stále odpočívají po obědě)
Aby nenastal zmatek, prosíme, aby všechny věci byly podepsané a označené. Děti si svoje věci často popletou, proto musí být vždy jasné, komu co patří. Do školky také nenoste cenné a drahé věci/hračky, neneseme za ně zodpovědnost v případě ztráty.
 
Poprvé ve školce/adaptace
Pokud bude dítě plakat, buďte přívětiví, ale rozhodní. Rozloučení by se nemělo příliš protahovat, dítě je
pak ještě více smutné. Důvěřujte našim zkušenostem. Bývá pravidlem, že poté co rodič odejde, tak se dítě uklidní a zapojí
se přirozeně do hry anebo se utěší u paní učitelky. Dejte pro začátek dítěti s sebou něco důvěrného z domova
(malou hračku, plyšáka).
Více rad najdete v článku: Jak zvládnout nástup do školky.
 
Moc se těšíme, až se všichni znovu sejdeme.
 

Tým Central Preschool.

 
Pozor: 28.9. bude školka zavřená, Státní svátek