Novinky

ÚNOR BÍLÝ, POLE SÍLÍ.

Na co se můžeme těšit v únoru? 

Úterý 7. 2. 2017 
Divadelní představení O Červené Karkulce
Poetická pohádka vsazená do prostředí staré půdy a vůně bylin. Jedná se o pohádku v pohádce. Malý chlapec Vítek vypráví dětem o své babičce, o její zahrádce, zvířátkách a také o staré půdě, kde je velký proutěný koš plný polštářků, které vyprávějí pohádky. Vítek usíná, polštáře ožívají a sehrávají pohádku O Červené Karkulce.
V interaktivní části se děti učí písničky, vytváří lesní sbor a putují na palouček, kde je čeká narozeninová oslava.
Po skončení představení se zúčastníme výtvarné dílny. Děti si naplní punčochy dutým vláknem a vytvoří si své vlastní polštářky (voňavé Karkulky nebo vlky)
 
Úterý 14. 2. 2017
Oslava Svatého Valentýna 
carnival-637672_640V tento den se naše třída ponoří do červené, růžové a bílé barvy.
Uvítáme pokud děti přijdou v tento den oblečené do výše uvedených barviček.
 
Čtvrtek 23. 2. 2017
Dentální hygiena
Do školky k nám v tento den zavítají  budoucí dentální hygienistky, které seznámí děti hravou formou se správnou péčí o dětské zoubky a naučí nás správným návykům čištění zoubků. Prosíme rodiče, aby si děti přinesly z domova své zubní kartáčky, které využijeme během edukace.
 
Pátek 24. 2. 2017
Keramická dílna
Vyrobíme si další umělecké předměty.
Keramika trénuje prostorovou představivost a pomáhá dětem v rozvoji manuálních dovedností a to v oblasti jemné motoriky, koordinaci ruky a oka. Dílnička proběhne v odpoledních hodinách.
Při práci používáme různá vykrajovátka, válečky a špachtle.
 
Úterý 28. 2. 2017
Masopustní úterý 
Masopust je období od Tří králů do Popeleční středy. Je to svátek, při kterém se lidé za dávných časů naposled poveselili a pořádně najedli před nadcházejícím obdobím půstu.
I my ve školce si užijeme masopustní rej a uvítáme pokud své děti obléknete do tradičních masek (např. ženich a nevěsta, muzikanti, šašek, zvířecí masky; medvěd, kobyla a jiné).
Nebudou chybět ani koblihy.