Novinky

MARCH – INTO – SPRING

Na co se můžete těšit v březnu

 
středa 6.3. ZEMĚDĚLSKÉ MUZEUM 
EXPOZICE RYBÁŘSTVÍ
ODCHOD ze školky v 8.15 hodin! Prosíme, aby jste přivedli své děti včas a se sebou batoh a lahev vody.
Děti  se seznámí s historií a současností rybníků u nás, poznají faunu, která žije v našich vodách a jejich okolí, uvidí, proč je tolik místních názvů v Praze spojeno s rybami nebo proč jsou raci důležitou součástí života ve vodě.
sobota 9.3.
DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Srdečně Vás zveme na den otevřených dveří, které se uskuteční od 10 do 12 hodin. Přijďte si zblízka prohlédnout příjemné prostory naší školky, seznámit se s naším denním školkovým programem a mluvčími anglického jazyka. Pro děti je připraven doprovodný program plný her a zábavy.
pátek 15.3.
ZELENÝ DEN 
ST. PATRICK´S  DAY (celodenní akce v rámci školky)
Připojíme se k oslavám na počest svatého Patrika, patrona Irska, který se každoročně velkolepě slaví nejen v Irsku. Uvítáme pokud děti přijdou v tento den oblečené do zelené barvy. Vyrobíme si brože ve tvaru trojlístku a skřítek Leprechaun pro nás ukryje kouzelný poklad. 
úterý 19.3. 
LOUTKOVÉ DIVADLO
MINIMAX A MRAVENEC
Napadlo vás někdy, jaké by to bylo, kdybyste byli na jeden den maličcí jako mravenci? Co byste si chtěli užít? Na co byste asi museli dávat pozor? Přežili byste vůbec jeden jediný den?
Pohádka Minimax a mravenec vám právě jeden takový den, jednoho neobyčejného chlapce, ukáže. Loutkové představení od moderního autora ze světa hmyzu, plné napínavých momentů a přírodovědeckých poznatků.
Odchod ze školky v 10:00 hodin, prosíme přiveďte své  děti do školky včas. 
středa  20.3. 
VÍTÁNÍ JARA (celodenní akce v rámci školky)cat-1460882_1280
Seznámíme se s lidovou tradicí vynášení Morany, která symbolizuje konec zimy a vítání příchodu jara.
Společně se pokusíme vyrobit vlastní Moranu.
Pátek 22.3.
MODRÝ DEN
SVĚTOVÝ DEN VODY (celodenní akce v rámci školky)
Voda je vzácný poklad. Kde se voda bere, kam odtéká, kde všude ji najdeme, kdo ve vodě žije, co ji špiní, i o tom, jak je důležité vodou šetřit a mnoho dalšího … Uvítáme pokud děti přijdou v tento den oblečené v modré barvě. 
25. – 29. 3. 
ČESKO ČTE DĚTEM
TÝDEN ČTENÍ
K březnu neodmyslitelně patří knihy a čtení. Po celé České republice se koná řada akcí a stejně tak i u nás ve školce Prosíme, aby si Vaše děti přinesly v tomto týdnu do školky svoji nejoblíbenjší knihu.