Novinky

Hello February

Na co se můžeme těšit v únoru!

úterý 13.2.                                                                                                                                                                                                                                    Masopustní veselí                                                                                                                                                                                                                        I tento rok si připomene jeden z našich národních českých tradic a tím je Masopust. Masopust je období od Tří králů do Popeleční středy. Je to svátek, při kterém se lidé za dávných časů naposled poveselili a pořádně najedli před nadcházejícím obdobím půstu. I my ve školce si užijeme masopustní rej a uvítáme pokud své děti obléknete do tradičních masek (např. ženich a nevěsta, muzikanti, šašek, zvířecí masky; medvěd, kobyla a jiné). Ke svačince nebudou chybět ani koblihy.

středa 14. 2. heart-762564_1920
Srdíčkový den
Oslavíme svátek svatého Valentýna. Valentýn je svátek lásky a náklonnosti mezi lidmi. Je to den, kdy se tradičně posílají dárky, květiny, cukrovinky a pohlednice. I my se ve školce navzájem obdarujeme vlastnoručně vyrobenými přáníčky. Třídu si vyzdobíme do červené, růžové a bílé barvy. Děti jsou vítány přijít převlečené do výše uvedených barev.

úterý 20.2. 
Keramická dílna
Pod vedením paní učitelky Jany budou děti vytvářet nové umělecké předměty.
Keramika trénuje prostorovou představivost a pomáhá dětem v rozvoji manuálních dovedností a to v oblasti jemné motoriky, koordinaci ruky a oka. Dílnička proběhne v odpoledních hodinách. Při práci používáme různá vykrajovátka, válečky a špachtle.

úterý 27.2.
Divadlo, hudební představení plné loutek: Sněhová královna
Když máš někoho rád a jsi otevřen světu tak ti ten svět pomáhá,ale někdy vlastně taky ne. Příběh, na motivy pohádky H.Ch. Andersena, o jedné zmatené holčičce, která přesně neví, jak svého ztraceného kamaráda najít, ale snaží se moc a moc. A to se počítá. Pomohou jí masožravé kytky, zpocená laponská babička nebo bázlivý sob? A jak může malá Gerda pomoct svému kamarádovi roztavit ledové srdce Sněhové královny?