Články

HAPPY THANKSGIVING

CO NÁS ČEKÁ V LISTOPADU?

středa 7.11. 

LAMPIÓNOVÝ PRŮVOD /dopolední akce v rámci školky

Děti si dopoledne vyrobí lampióny, které si pak vezmou na společnou procházku parkem.

úterý 13.11. 

MEZINÁRODNÍ DEN NEVIDOMÝCH / celodenní akce v rámci školky

U příležitosti listopadového Mezinárodního dne nevidomých se budeme snažit děti seznámit
se světem nevidomých pomocí různorodých aktivit se šátkem na očích (např. modelování, obléci se, nalít si pití, postavit komín z kostek, poznávání předmětů běžné denní potřeby, orientace a pohyb v prostoru – najít kamaráda, který bude zvonit rolničkou, zkoušet jít s holí aj.). Cílem je, aby si děti uvědomily, jak je zrak důležitý a získaly respekt, pochopení a tolerance vůči lidem s handicapem. S dětmi si budeme povídat o tom, jak si zrak chránit a pečovat o něj,  jak komunikovat s nevidomými. Vysvětlíme si, co je to bílá hůl a jakou roli může hrát v životě nevidomého vodící pes.

úterý 20.11. 

LOUTKOVÉ DIVADLO, POHÁDKA PINOCCHIO 

odchod ze školky v 10:00 hodin
Někdy se může splnit i nejnesplnitelnější sen, který můžete mít. Ale cesta k němu bývá dlouhá snad jako Pinocchiův nos. To Vám byl největší uličník a poleno borové, jakého si jenom dokážete predstavit! Lhal, neposlouchal a dokonce utekl Gepetovi… Snad se znovu setkají, protože každý jednou vyroste ze své klackovistosti, ale potřebuje k tomu čas!
 

čtvrtek 22.11. 

DEN DÍKŮVZDÁNÍ 

Tento svátek vznikl již v dobách, kdy na americkém kontinentu převládali původní obyvatelé a započala invaze přistěhovalců. Evropanům se ze začátku nedařilo aklimatizovat a pěstovat obilí v nových podmínkách a až od indiánů se naučili nejen pěstovat obilí, ale i rybolovu a dalším činnostem.
V dnešní době je Den díkůvzdání jedním z nejoblíbenějsích svátků v USA. Celé rodiny se scházejí u společné večeře, peče se krocan s nádivkou a brusinkovou omáčkou a jako dezert se podává dýňový koláč. I my oslavíme společně s Caroline a Aubrey Den Díkůvzdání a místo opravdového krocana si v tento den vyrobíme papírového. Děti jsou vítány přijít do školky převlečené za indiány.

pátek 30.11. 

ADVENTNÍ DÍLNA

Srdečně zveme rodiče na adventní dílničku, na které si společně se svými dětmi vyrobíte adventní věnec a vánoční přání.  Na věnce si prosím doneste vlastní hroty k napíchnutí svíček, svíčky a popřípadně i vlastní přízdoby a ozdoby, které si budeme přát na své věnce použít. Tavná pistole bude k zapůjčení. Věnce a větvičky Vám zajistíme.  Vyrábět začneme v 16:00 hodin. Těšíme se na společné odpoledne strávené v předvánočním duchu a v doprovodu vánočních koled.