Kalendář


Na co se můžeme těšit v říjnu

čtvrtek 4.10.

DENTÁLNÍ HYGIENA, dopoledne ve školce

Návštěva studentů ze soukromé školy pro dentální hygienistky. Prosíme, aby si děti přinesly z domova vlastní zubní kartáčky. Děti se seznámí se správnou technikou čištění zoubků a osvojení si návyků v péči o ně.

 

V týdnu od 8. – 12. 10. DRAKIÁDA

I tento rok si půjdeme pouštět s dětmi při dopoledním pobytu venku draky. Děti si na tento týden mohou donést i draky vlastní. Jaký den na pouštění draků bude ideální nám ukáže počasí a povětrnostní podmínky v daný den.

 

úterý 16. 10.

NÁVŠTĚVA ZĚMĚDĚLSKÉHO MUZEA

odchod ze školy v 8.15 hodin, prosíme přiveďte své děti včas a se sebou batůžek a lahev vody

Prohlídka s lektorem v expozici Gastronomie, která je zaměřena na historii stravování (od pravěké kuchyně až po kuchyň našich babiček), poznávání surovin po hmatu, jídelníček našich předků spojený s ročními obdobími (dozvíte se například, co jedli naši předci na Vánoce a co mlsali o Velikonocích) a správné stolování, kde si budou malí i větší strávníci moci ověřit, zda umí správně prostřít stůl a správně se u stolu chovat. Po skončení prohlídky si děti půjdou prohlédnou i další expozice muzea např. Traktor jede, Myslivost aj.

 

úterý 23.10.

LOUTKOVÉ DIVADLO, PŘEDSTAVENÍ: ZLATOVLÁSKY

odchod ze školky v 10.00 hodin

Neposlechnout příkaz krále se nevyplácí, ale můžete porozumět řeči zvířat. Někdy je lepší nevyzradit tajemství, protože tím můžete ublížit někomu, koho máte rádi.

 

sředa 31.10.

HALLOWEEN (celodenní akce v rámci školky)

Uvítáme, pokud děti přijdou oblečené ve strašidelných kostýmech. Celý den budeme oslavovat a nebude chybět ani koledování, hraní tradičních her a vydlabávání dýní.