Kalendář


Na co se můžeme těšit v říjnu

čtvrtek 4.10.

DENTÁLNÍ HYGIENA, dopoledne ve školce

Návštěva studentů ze soukromé školy pro dentální hygienistky. Prosíme, aby si děti přinesly z domova vlastní zubní kartáčky. Děti se seznámí se správnou technikou čištění zoubků a osvojení si návyků v péči o ně.

 

V týdnu od 8. – 12. 10. DRAKIÁDA

I tento rok si půjdeme pouštět s dětmi při dopoledním pobytu venku draky. Děti si na tento týden mohou donést i draky vlastní. Jaký den na pouštění draků bude ideální nám ukáže počasí a povětrnostní podmínky v daný den.

 

úterý 16. 10.

NÁVŠTĚVA ZĚMĚDĚLSKÉHO MUZEA

odchod ze školy v 8.15 hodin, prosíme přiveďte své děti včas a se sebou batůžek a lahev vody

Prohlídka s lektorem v expozici Gastronomie, která je zaměřena na historii stravování (od pravěké kuchyně až po kuchyň našich babiček), poznávání surovin po hmatu, jídelníček našich předků spojený s ročními obdobími (dozvíte se například, co jedli naši předci na Vánoce a co mlsali o Velikonocích) a správné stolování, kde si budou malí i větší strávníci moci ověřit, zda umí správně prostřít stůl a správně se u stolu chovat. Po skončení prohlídky si děti půjdou prohlédnou i další expozice muzea např. Traktor jede, Myslivost aj.

 

úterý 23.10.

LOUTKOVÉ DIVADLO, PŘEDSTAVENÍ: ZLATOVLÁSKY

odchod ze školky v 10.00 hodin

Neposlechnout příkaz krále se nevyplácí, ale můžete porozumět řeči zvířat. Někdy je lepší nevyzradit tajemství, protože tím můžete ublížit někomu, koho máte rádi.

 

sředa 31.10.

HALLOWEEN (celodenní akce v rámci školky)

Uvítáme, pokud děti přijdou oblečené ve strašidelných kostýmech. Celý den budeme oslavovat a nebude chybět ani koledování, hraní tradičních her a vydlabávání dýní.

Úno
26
Út
LOUTKOVÉ DIVADLO, O PEJSKOVI A KOČIČCE
Úno 26 @ 10:00 – 12:00
Úno
27
St
MASOPUSTNÍ VESELÍ
Úno 27 celodenní
I tento rok si připomene jeden z našich národních českých tradic a tím je Masopust. Masopust je období od svátků Tří králů do Masopustního úterý před Popeleční středou. Je to svátek, při kterém se lidé za dávných časů naposled poveselili a pořádně najedli před nadcházejícím obdobím půstu. I my ve školce si užijeme masopustní rej a uvítáme pokud své děti obléknete do tradičních masek (např. ženich a nevěsta, muzikanti, šašek, zvířecí masky; medvěd, kobyla aj.).
Ke svačince nebudou chybět  koblihy.
Bře
9
So
Den otevřených dvěří
Bře 9 @ 10:00 – 12:00
Milí rodiče, milé děti,
srdečně Vás zveme na den otevřených dveří do naší anglické školky Central Preschool v Praze, která je určena dětem od 2 do 6 let.
V sobotu 9. 3. 2019 budou naše vrátka otevřená od 10 do 12 hodin.
Přijďte si zblízka prohlédnout příjemné prostory naší školky, seznámit se s naším denním školkovým programem a rodilými mluvčími anglického jazyka. Pro děti je připraven doprovodný program plný her a zábavy.
Těšíme se na Vaši návštěvu a na krásně prožité dopoledne!
Kolektiv Central Preschool