Kalendář


Na co se můžeme těšit v říjnu

čtvrtek 4.10.

DENTÁLNÍ HYGIENA, dopoledne ve školce

Návštěva studentů ze soukromé školy pro dentální hygienistky. Prosíme, aby si děti přinesly z domova vlastní zubní kartáčky. Děti se seznámí se správnou technikou čištění zoubků a osvojení si návyků v péči o ně.

 

V týdnu od 8. – 12. 10. DRAKIÁDA

I tento rok si půjdeme pouštět s dětmi při dopoledním pobytu venku draky. Děti si na tento týden mohou donést i draky vlastní. Jaký den na pouštění draků bude ideální nám ukáže počasí a povětrnostní podmínky v daný den.

 

úterý 16. 10.

NÁVŠTĚVA ZĚMĚDĚLSKÉHO MUZEA

odchod ze školy v 8.15 hodin, prosíme přiveďte své děti včas a se sebou batůžek a lahev vody

Prohlídka s lektorem v expozici Gastronomie, která je zaměřena na historii stravování (od pravěké kuchyně až po kuchyň našich babiček), poznávání surovin po hmatu, jídelníček našich předků spojený s ročními obdobími (dozvíte se například, co jedli naši předci na Vánoce a co mlsali o Velikonocích) a správné stolování, kde si budou malí i větší strávníci moci ověřit, zda umí správně prostřít stůl a správně se u stolu chovat. Po skončení prohlídky si děti půjdou prohlédnou i další expozice muzea např. Traktor jede, Myslivost aj.

 

úterý 23.10.

LOUTKOVÉ DIVADLO, PŘEDSTAVENÍ: ZLATOVLÁSKY

odchod ze školky v 10.00 hodin

Neposlechnout příkaz krále se nevyplácí, ale můžete porozumět řeči zvířat. Někdy je lepší nevyzradit tajemství, protože tím můžete ublížit někomu, koho máte rádi.

 

sředa 31.10.

HALLOWEEN (celodenní akce v rámci školky)

Uvítáme, pokud děti přijdou oblečené ve strašidelných kostýmech. Celý den budeme oslavovat a nebude chybět ani koledování, hraní tradičních her a vydlabávání dýní.

Dub
30
Út
SLET ČARODĚJNIC
Dub 30 celodenní
„ABRAKADABRAKA ELCEPELCE KOTRMELCE“.
 Seznámení se s tradicí pálení čarodějnic. Dopoledne si namícháme ke svačince vlastní lektvary a poté si zatancujeme.
Uvítáme, pokud děti přijdou do školky oblečené jako čarodějové a čarodějnice.
Kvě
29
St
ZÁPIS NA NOVÝ ŠKOLNÍ ROK 2019/2020
Kvě 29 celodenní

Začátek školního roku 2019/2020 se pomalu blíží. Nestihli jste zápis do MŠ na školní rok 2019/2020? Nevadí! Naše anglické soukromá školka Central Preschool v Praze Vás zve k zápisu dne 29.5. 2019 a to od 8:00 do 10:00 hodin nebo v odpoledních hodinách od 16:00 do 18:00 hodin . Prostory naší školky si můžete prohlédnout zde prostory naší školky a zjistit více o tom, jak probíhá program v naší školce.

Pro své dotazy na nás můžete využít telefon nebo email, které najdete v kontaktech školky.

Přihlášku k zápisu do školky na rok 2019/2020 můžete vyplnit zde!

Čer
5
St
TŘÍDNÍ FOCENÍ
Čer 5 @ 08:00 – 12:00
Čer
18
Út
LOUTKOVÉ DIVADLO, KVAK A ŽBLUŇK JSOU KAMARÁDI
Čer 18 @ 10:00 – 12:00

Úsměvné příběhy zeleného žabáka Kvaka a hnědého ropušáka Žbluňka. Představení Kvak a Žbluňk jsou kamarádi vzniklo na motivy stejnojmenné dětské knížky Arnolda Lobela. Jedná se o úsměvné příběhy dvou kamarádů, zeleného žabáka Kvaka a hnědého ropušáka Žbluňka. Právě přátelství je hlavním tématem našeho představení. Na jednoduchých a vtipných příhodách dětem ukážeme, jak důležité je mít někoho rád a někomu pomáhat. Jak důležité a krásné je přátelství. Kombinace loutek, reprodukované i živé hudby, hravé scénografie a nápaditého scénáře přinese malému i velkému divákovi radost z návštěvy představení.